Historie Roche v České republice


80. léta 20. století

Společnost F. Hoffmann-La Roche má obchodní zastoupení v České republice od konce osmdesátých let.

90. léta 20. stoleí

V roce 1992 byla založena pražská pobočka Roche Czechoslovakia. Po rozpadu federace v roce 1993 se pobočka přeorientovala pouze na Českou republiku.

 

Ve vedení české pobočky se od roku 1992 vystřídalo pět generálních ředitelů: 1992-1997 Ivo Filípek, 1997-2000 Dragan Soljakovski, 2000-2015 Tomáš Votruba, 2015-2016 Christiane Hamacher a od roku 2016 Robin Turner.

Současnost

Společnost Roche je biotechnologickou firmou, jejíž produkty se uplatňují v diagnostice i léčbě. 

Roche s.r.o. patří mezi nejúspěšnější farmaceutické firmy v České republice, a to díky mimořádně kvalitnímu portfoliu léků, které nacházejí své uplatnění především v léčbě pacientů s onkologickými a autoimunitními chorobami, v oblasti virologie a transplantační medicíny. Společnost Roche má též významné postavení v oblasti in vitro diagnostiky a histologické diagnostiky zhoubných onemocnění. Strategie léčby usiluje o maximálně individuální přístup k pacientovi, jehož zdraví, délka a kvalita života je pro společnost prioritou.

Produkty společnosti Roche určené pro včasnou detekci, prevenci, diagnostiku a léčbu vážných onemocnění ve velké míře pomáhají ke zlepšení zdraví a kvality života nemocných spoluobčanů. Společnost Roche je hrdá na to, že dokáže lékařům a jejich pacientům zajistit nové a lepší prostředky pro boj s tak závažnými nemocemi, jako jsou onkologická a autoimunitní onemocnění, transplantace orgánů či virový zánět jater.

K výborným obchodním výsledkům významnou měrou přispívá i kvalitní a stabilizovaný tým zaměstnanců čítající 190 lidí. Vedení společnosti klade důraz na oblast lidských zdrojů, výběr talentů a péči o své zaměstnance. Vytváření pracovních podmínek a kontinuální vzdělávání zaměstnanců odpovídá standardu stoprocentní dcery švýcarské skupiny Roche.