Společnost Roche nikomu nic neplatila

V reakci na fakticky nepodložené informace zpravodajského serveru aktualne.cz v článku „Lékaři z IKEM letěli do USA. Platili dodavatelé léků“ týkající se údajných úhrad účasti lékařů na kongresu v USA společnost Roche prohlašuje, že žádné takové úhrady ani lékařům, ani jejich zaměstnavateli Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) neposkytla..

„Firma investuje do výzkumu a vývoje nových léků, terapeutických a diagnostických metod obrovské prostředky a má samozřejmě zájem na tom, aby se nové poznatky projevily v léčebné praxi ve prospěch pacientů co nejrychleji,“ uvedl Jiří Pešina, mluvčí Roche“ „Podporu vzdělávacím aktivitám lékařů poskytuje F. Hoffmann-La Roche na celém světě transparentně a přísně v souladu s firemním etickým kodexem.“

Podle Pešiny se jedná o nepodložené informace vytržené z kontextu z telefonického rozhovoru s profesorem Ondřejem Viklickým, přednostou kliniky nefrologie. Potvrdil také, že společnost Roche skutečně IKEMu dodává život zachraňující léky nejen pro léčbu pacientů po transplantaci ledvin. Jejich použití i cenu stanovuje Státní ústav pro kontrolu léčiv. O jejich nasazení v zájmu zdraví pacientů rozhodují odborní lékaři. „Společnost Roche se důrazně ohrazuje proti zveřejňování tendenčních informací s cílem poškodit její dobré jméno,“ dodal Pešina.

Společnost F. Hoffmann-La Roche Ltd. vstoupila na český trh v roce 1989 a vytvořila zde své obchodní zastoupení. O tři roky později se její působení natolik rozšířilo, že z něj vznikla dceřiná obchodní společnost firmy F. Hoffmann-La Roche Ltd., která je od 5. října 1992 pod názvem ROCHE s.r.o. zapsána do obchodního rejstříku. Pod tímto názvem od ledna 1993 prodává své produkty na českém trhu.
 
Společnost F. Hoffmann-La Roche Ltd. sídlí v švýcarské Basileji a řadí se do čela farmaceutického a diagnostického průmyslu se zaměřením na výzkum. Je světovou jedničkou v oblasti biotechnologií, vyrábí úzce diferencovaná léčiva určená k léčbě onkologických onemocnění, dále antivirotika, protizánětlivé léky, léky určené pro choroby metabolismu a centrální nervové soustavy. Společnost Roche je rovněž světovou špičkou v diagnostice in vitro a v histologické diagnostice onkologických onemocnění. V roce 2010 zaměstnávala společnost Roche ve světě více než 80 000 zaměstnanců a do výzkumu a vývoje investovala přibližně 9 milliard švýcarských franků.

Provozovatelem těchto webových stránek je společnost ROCHE s.r.o., Sokolovská 685/136f, 186 00 Praha 8, tel. +420 220 382 111. Webové stránky a všechny její prvky jsou chráněny autorským právem a jakékoliv neoprávněné zásahy jsou protiprávní a postižitelné v občanskoprávní či trestněprávní rovině. Sekce „Produktové informace pro lékaře“ je přístupná pouze pro lékaře a farmaceuty, kteří mohou předepisovat léčivé přípravky dle příslušných právních předpisů. Webové stránky dodržují oborová etická pravidla a kodex Asociace inovativního farmaceutického průmyslu a Evropské federace farmaceutického průmyslu a asociací.

KontaktyCelosvětovělinkedinfacebooktwitterinstagramyoutubeTiskové zprávyKariéraNaše produktyNa čem pracujemePro planetuPrávní ustanoveníInformace o zpracování osobních údajů