Novinky na MojeMedicina.cz

 

 

Diagnózy

Zhoubné nádory močového měchýře

Když na barvě záleží. Jakou barvu má vaše moč? Možná je to zvláštní otázka, ale někdy na barvě opravdu záleží. Pokud je vaše moč zbarvená do růžova nebo dokonce do červena, může to být způsobené konzumací některých potravin (červená řepa, černý rybíz, ostružiny aj.), nebo se může se jednat o tzv. hematurii, neboli přítomnost krve v moči. Krev v moči může být jedním z příznaků infekce nebo také závažnějšího onemocnění, jako je například rakovina močového měchýře.

Zjistěte víc.

Lymfomy

Lymfom je společný název pro více než 90 souvisejících nádorových onemocnění, která vznikají v buňkách imunitního systému.1 Jde o buňky mízních uzlin, tzv. lymfocyty. Protože lymfocytů je více typů a různé lymfomy vznikají z různých vývojových stádií příslušných lymfocytů, zahrnuje tato skupina chorob celou řadu diagnóz. Při pátrání po informacích o jednotlivém lymfomu je třeba znát přesnou diagnózu, protože jednotlivé typy lymfomu se liší svým průběhem, prognózou i léčbou.

Zjistěte víc.

 

Vyšetřovací a léčebné metody. Dobré rady.

Další informace:

 

Péče o pacienta

Pacientské organizace

Práva pacientů

Věda a výzkum

 

Sledovat nás můžete také na našem Facebookovém profilu, kde najde množství zajímavých informací, videí či infografik, které můžete zároveň sdílet s přáteli.

MojeMedicina.cz na Facebooku

Na našem YouTube kanálu najdete téměř přes stovku videí o diagnózách, vyšetřeních, léčebných metody a další dobré rady, které vám pomohou lépe porozumět situacím, které mohou potkat vás nebo vaše blízké. 

Roche Česká republika na YouTube