• Nedovolte, aby hepatitida roztrhala váš život na kusy

  Ve čtvrtek 28. července 2011 si lidé na celém světě v rámci Světového dne hepatitid připoměli nebezpečí a zákeřnost virového zánětu jater typu B a C. Neléčené onemocnění může poškodit játra a vést k jejich cirhóze, nádoru, jaternímu selhání či smrti..

 • Roche Children’s Walk 2011: Celosvětový charitativní pochod zaměstnanců upozorňuje veřejnost na děti trpící nouzí v Malawi a v ostatních částech světa

  16. června, v Den afrického dítěte (OSN), se konal osmý charitativní pochod, kterého se účastnilo kolem 15 000 zaměstnanců ve více než stovce poboček Roche na celém světě. Charitativním pochodem pro dětské denní stacionáře v Malawi a na děti zaměřená dobročinná díla v zemích, kde sídlí pobočky společnosti, upozorňují zaměstnanci Roche od roku 2003 každým rokem veřejnost na děti v nouzi. Tato aktivita je podporovaná celosvětově společností Roche. Firma organizuje Children's Walk a finanční dary vybrané mezi zaměstnanci doplní částkou ve stejné výši..

 • Společnost Roche nikomu nic neplatila

  V reakci na fakticky nepodložené informace zpravodajského serveru aktualne.cz v článku „Lékaři z IKEM letěli do USA. Platili dodavatelé léků“ týkající se údajných úhrad účasti lékařů na kongresu v USA společnost Roche prohlašuje, že žádné takové úhrady ani lékařům, ani jejich zaměstnavateli Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) neposkytla..

 • Onkomaják zazářil na Žofíně

  Osvětový projekt StřevoTour o.s. Onkomaják zaměřený na prevenci a včasné odhalení rakoviny tlustého střeva a konečníku si v závěru minulého týdne z pražského Paláce Žofín odnesl vítěznou trofej v kategorii Nevládní organizace European Excellence Awards. V České republice unikátní projekt, podporovaný společností Roche, tak získal prestižní ocenění, jež je každoročně udělováno za mimořádný úspěch v oblasti public relations a komunikace. V celkem 58 kategoriích letošního 4. ročníku celoevropské soutěže se tak projekt StřevoTour stal jedním ze tří českých projektů, které nominaci proměnily..

 • Transplantace ledviny vrací nemocné do plnohodnotného života

  Ze světových statistik vyplývá, že v současné době je přežívání ledvin transplantovaných od žijících dárců v prvním roce po transplantaci až 98%, u ledvin od kadaverózních (zemřelých) dárců je to asi 92%. U transplantací od žijících dárců je průměrná doba  funkce ledviny až 20 let, u transplantací od zemřelého dárce 8 – 12 let..

 • EU schválila lék Herceptin k léčbě HER2-pozitivního metastazujícího karcinomu žaludku

  Cílená biologická léčba Herceptinem prokazatelně prodlužuje i život pacientů s karcinomem žaludku. Společnost Roche oznámila, že Evropská komise schválila lék  Herceptin (trastuzumab) v kombinaci s chemoterapií u pacientů s metastazujícím HER2-pozitivním karcinomem žaludku. Evropská komise tak rozhodla na základě průkazných výsledků mezinárodní studie ToGA, která zjistila, že léčba Herceptinem prodlužuje výrazně i život  pacientů s touto agresivní formou onemocnění..

 • Společnost Roche podporuje kampaň občanského sdružení Onkomaják nazvanou "Střevotour 2010: Nebojme se vyšetření tlustého střeva!"

  Rakovina tlustého střeva a konečníku je v ČR jedním z nejčastějších nádorových onemocnění. Ve srovnání s jinými státy je v naší zemi výskyt tohoto onemocnění u mužů dokonce nejvyšší; výskyt u žen dosahuje 8. - 9. pozice v celosvětovém pořadí. Každý rok je v České republice zhoubný nádor tlustého střeva či konečníku diagnostikován asi u více než 8 300 osob..