• Roche investuje přibližně 190 miliónů švýcarských franků do systému, jež umožňuje, aby byl léčivý přípravek Herceptin podáván bez nutnosti infuze

  Společnost Roche se rozhodla investovat ve svých výrobnách v Kaiseraugst ve Švýcarsku a v Mannheimu v Německu sumu přibližně 190 miliónů švýcarských franků do výroby praktického systému umožňujícímu, aby si pacienti se zhoubným onemocněním sami podávali biologické léky.,

 • Každé 2 minuty zemře v Evropě na nádor plic jeden člověk!

  Nádor plic je nejčastěji zabíjejícím nádorem v Evropě. Česká republika drží ve výskytu rakoviny plic smutné 4. místo, hned po Maďarsku, Polsku a Belgii. Každoročně onemocní přes než 6000 Čechů a více než 5500 jich na tuto diagnózu  umírá. Karcinom plic je nejčastějším zhoubným nádorem u českých mužů a čtvrtým nejčastějším zhoubným nádorem u žen..

 • Statisíce lidí v České republice trpí osteoporózou, většina z nich o tom neví

  V České republice existuje téměř 800 tisíc žen a mužů trpících osteoporózou. Léčeno je však pouze 75 tisíc z nich, tedy méně než 10 %. Onemocnění vzniká v důsledku urychleného odbourávání kostní hmoty na úkor tvorby nové kosti a projevuje se postupným úbytkem kostní tkáně a změnou kvality kosti. Ty jsou křehčí a jsou náchylnější ke zlomeninám. Osteoporózou jsou nejvíce ohroženy ženy po menopauze, tedy po tzv. přechodu. Podle reálných odhadů osteoporóza postihne každou třetí ženu v pokročilejším věku. Také každý pátý až šestý muž se tomuto onemocnění nevyhne..

 • Pozvánka na výstavu - Projekt Breast Friends for Life dodává odvahu ženám s rakovinou prsu

  Slavnostní vernisáží bude v neděli 7. června v 17 hodin zahájena mezinárodní výstava fotografií Breast Friends for Life – Nezůstávej sama. Výstava je součástí stejnojmenného dlouhodobého projektu, jehož cílem je upozornit na pozitivní vliv psychiky při léčbě nádorového onemocnění prsu. Má povzbudit ženy s karcinomem prsu a ukázat jim, že na boj se zákeřnou nemocí nejsou samy. Podporu mohou nalézt u blízkých přátel, kteří jim pomohou překonat onemocnění – jsou jim oporou od prvotní diagnózy přes náročnou léčbu až po vyléčení. Opravdový přítel dokáže pomoci v těžké chvíli. Je partnerem, který nemocného člověka doprovodí do lékařské ordinace, spolu s ním vyslechne rady lékaře a poté svému nemocnému příteli pomůže svou přítomností či milým slovem. To vše může mít významný vliv na co nejlepší léčebný výsledek. Snímky osobností s jejich „Breast Friends“ vytvořil renomovaný fotograf Kevin Rankin. Pro veřejnost je výstava otevřena od 8. do 14. června 2009 v Obchodním centru Nový Smíchov od 9 do 21 hodin ve 2. patře..

 • Světový den hepatitid - World Hepatitis Day 2009

  Světový den hepatitid, který i letos připadá na 19. května, má za cíl připomenout existenci virového zánětu jater a pomoci zamezit šíření nakažlivé a vysoce zákeřné žloutenky C, proti které neexistuje preventivní očkování. Komunikované téma má velmi úzkou vazbu na drogovou problematiku. U narkomanů, kteří injekčně užívají drogy, byl zjištěn stokrát vyšší výskyt žloutenky C v porovnání s běžnou populací v Česku. V běžné populaci jsou infekcí zasaženy tři desetiny procenta, mezi injekčními narkomany v průměru 35 procent. Mezi dlouhodobými uživateli je to však více než 60 procent..

 • Vychází kniha určená k poučení široké veřejnosti o rakovině prsu

  Populárně vědeckou publikaci s názvem Co byste měli vědět o rakovině prsu přední české onkoložky Jitky Abrahámové vydává v těchto dnech nakladatelství Grada Publishing. Spoluautory monografie určené široké veřejnosti jsou zkušení onkologové a radioterapeuti z různých pracovišť České republiky..

 • Divize Diagnostika společnosti Roche uvádí na trh první diagnostický test na zjištění preeklampsie

  Divize Diagnostika společnosti Roche dnes oznámila, že uvádí na trh první diagnostický test in vitro pro zjištění preeklampsie. Společnost Roche obdržela certifikát CE pro imunoanalytické testy hladiny PlGF a sFlt-1 pro použití se systémy Elecsys / cobas e založenými na elektrochemiluminiscenční imunoanalýze..

 • V Evropě byl schválen lék RoACTEMRA k léčbě pacientů trpících revmatoidní artritidou

  Společnost Roche oznámila, že Evropská komise schválila lék RoACTEMRA (tocilizumab, mimo Evropskou unii označovaný jako Actemra) k léčbě pacientů s revmatoidní artritidou (RA). RoACTEMRA v kombinaci s methotrexátem (MTX) se indikuje k léčbě u dospělých pacientů s mírnou i závažnou formou RA, kteří na předchozí léčbu jedním nebo více chorobu modifikujícími léky (DMARD) nebo blokátory tumor nekrotizujícího faktoru (TNF) buď reagovali nedostatečně, nebo ji nesnášeli..

 • Americký Úřad pro kontrolu léčiv a potravin (FDA) schválil komplexní systém pro testování darované krve na přítomnost viru HIV, hepatitidy B a hepatitidy C

  Americký Úřad pro kontrolu léčiv a potravin (FDA) schválil nový amplifikační test nukleové kyseliny, který vyvinula společnost Roche. Tento test umožňuje jediným automatizovaným rozborem vyšetřit darovanou krev na přítomnost viru HIV-1 skupiny M, viru hepatitidy C a viru hepatitidy B..