Tiskové zprávy

 • Společnost Roche je opět na vrcholu trvalé udržitelnosti v žebříčku zdravotnických společností v indexech Dow Jones

  Společnost Roche byla vyhlášena lídrem v trvalé udržitelnosti již devátým rokem v řadě. Trvalá udržitelnost je nedílnou součástí strategie společnosti. Společnost si vede zvlášť dobře v oblasti nákladů na zdravotní péči, etických marketingových postupů a strategie v oblasti klimatu.

 • Když na barvě záleží

  Moč a její barva je téma, o kterém se nemluví. Ale mělo by. Tělní tekutina, která provází každého z nás, každý den, od útlého dětství až po stáří, nám totiž může poskytnout důležité informace o našem zdravotním stavu. Změna barvy moči může být průvodním jevem různých onemocnění, a to dokonce i rakoviny močového měchýře, která je devátým nejčastějším nádorovým onemocněním na světě[1]. I proto vznikl projekt „Když na barvě záleží…“, jehož cílem je upozornit na často opomíjený, ale důležitý lidský orgán – močový měchýř – a s ním spojené zdravotní problémy a možnosti jejich časné diagnostiky. Partnery projektu „Když na barvě záleží…“ jsou společnosti ROCHE, RegioJet, EUC Laboratoře a Dialog Jessenius.

 • Společnost Roche prodala léčivý přípravek Xenical® společnosti Chelapharm

  Na základě globálních strategických postupů společnost Roche prodala léčivý přípravek Xenical® společnosti Chelapharm Arzneimittel GmbH, která se stala novým vlastníkem registrace přípravku Xenical®, a to s účinností od 2. května 2017. Do 31. května 2017 zůstává Roche stále distributorem tohoto léčivého přípravku a od 1. června 2017 bude již distribuci zajišťovat Chelapharm Arzneimittel GmbH. Léčivý přípravek Xenical® tedy zůstává stále dostupný na českém trhu.

 • Tichý vrah se často schovává za pocit malé sukně

  8. květen je již pátým rokem Světovým dnem boje s rakovinou vaječníků. Jeho smyslem je informovat o příznacích, rizikových faktorech, diagnostice a léčbě této nemoci. Společnost Roche dlouhodobě podporuje osvětu a vzdělávání veřejnosti a v roce 2017 je jedním z hlavních partnerů Světového dne boje s rakovinou vaječníků.

 • Novým generálním ředitelem Roche Česká republika je Robin Turner

  Robin Turner je od 1. listopadu 2016 novým generálním ředitelem společnosti Roche v České republice. Ve vedení nahradil Christiane Hamacher, která byla jmenována regionální ředitelkou pro oblast Asie a Pacifiku.

Více