Tiskové zprávy

 • Společnost Roche je již desátým rokem v řadě jedničkou v oboru farmacie podle Dow Jonesových indexů udržitelnosti

  Společnost Roche (SIX: RO, ROG; OTCQX: RHHBY) byla již podesáté v řadě oceněna jako nejvíce udržitelná společnost v oboru farmacie podle Dow Jonesových indexů udržitelnosti (DJSI). Ty jsou založeny na hloubkové analýze ekonomických, sociálních a environmentálních výsledků. Skupina indexů DJSI slouží jako měřítko pro investory, kteří do svých portfolií zahrnují aspekty udržitelnosti.

 • Novým členem vedení společnosti se stal John Jennings

  Novým členem vedení společnosti ROCHE s.r.o. se s účinností od 1. července 2018 stal John Jennings, který zastává pozici Portfolio Strategy Director.

  John vystudoval obor aplikovaná a průmyslová chemie na Liverpool John Moores University.

  Do společnosti Roche nastoupil v roce 2006 a do České republiky přišel z Velké Británie, kde působil ve funkci obchodního ředitele Roche UK.

 • Roztroušená skleróza omezuje osobní život 96 % nemocných

  Přerušení nervových spojení, ke kterému při roztroušené skleróze (RS) dochází, má dopady také na duševní, ekonomický a společenský život lidí s RS a jejich blízkých. Společnost Roche iniciovala průzkum „MS MindSet Survey“, který shromáždil data od 3478 účastníků. Cílem studie bylo zjistit, jaké překážky brání lidem s RS v tom, aby měli kontrolu nad svým životem, a jak je nepředvídatelnost příznaků RS ovlivňuje v každodenním životě. Průzkum zjistil, že 96 % pacientů kvůli symptomům RS nebo vzplanutí onemocnění zmeškalo aktivity, jako jsou svatby, narozeninové oslavy nebo dovolené, 44 % si nevytváří dlouhodobé plány, protože nedokáže předpovědět, jak se bude cítit a 43 % nemocných kvůli nepředvídatelnosti RS omezuje své společenské závazky.1

 • Informace o zrušení registrace léčivých přípravků Madopar HBS a Madopar 62,5

  Na základě rozhodnutí vedení firmy Roche s.r.o. bylo požádáno o zrušení registrace léčivých přípravků Madopar HBS a Madopar 62,5 v České republice. Rozhodnutí o zrušení registrace vydané Státním ústavem pro kontrolu léčiv nabylo právní moci dne 11. 5. 2018 a tyto dva léčivé přípravky nejsou nadále v ČR registrovány/distribuovány.

 • Společnost Roche prodala léčivé přípravky Bondronat a Bonviva

  Společnost Roche prodala léčivé přípravky Bondronat a Bonviva společnosti Atnahs Pharma UK Limited, Basildon, Velká Británie

  Na základě globálních strategických postupů prodala společnost Roche léčivé přípravky Bondronat a Bonviva společnosti Atnahs Pharma UK Limited, Basildon, Velká Británie, která se stala novým držitelem rozhodnutí o registraci těchto dvou přípravků, a to s účinností od 4. dubna 2018. Oba léčivé přípravky zůstávají nadále dostupné na českém trhu. 

Více