Tiskové zprávy

 • Silné pacientské příběhy ovládnou portál MojeMedicina.cz

  Portál MojeMedicina.cz připravil pro své návštěvníky nový původní filmový cyklus pacientských příběhů. Ve filmové sérii zazní emotivní vyprávění lidí, kteří mají osobní zkušenost s bojem proti závažnému onemocnění. Na základě skutečných lidských příběhů se dozvíte, jak je lékařem sdělována a pacientem přijímána nepříznivá diagnóza, jak může vážná nemoc ovlivnit nejen samotného pacienta, ale i jeho rodinu a nejbližší okolí a jaký přístup zvolit, aby šance na dlouhodobé přežití byla co největší.

 • Společnost ROCHE byla označena za světového lídra v oblasti udržitelného hospodaření s vodou

   

  Udržitelnost je nedílnou součástí obchodní strategie společnosti Roche

  Cílem společnosti je snížit spotřebu vody na zaměstnance o 10 % do roku 2020

  Společnost Roche (SIX: RO, ROG, OTCQX: RHHBY) byla poprvé označena za světového lídra díky svým aktivitám zaměřeným na udržitelnější hospodaření s vodou. CDP, nezisková globální platforma pro zveřejňování informací o životním prostředí, zařadila společnost Roche na letošní Water A-List. Více než 800 institucionálních investorů s aktivy v celkové výši přes 100 bilionů dolarů žádá prostřednictvím platformy CDP po společnostech, aby zveřejnily, jak řídí rizika vyplývající ze zhoršujícího se zásobování vodou. Společnosti uvedené na seznamu A-List obdržely nejvyšší hodnocení v souladu s metodikou hodnocení vody CDP.

 • Společnost Roche je opět na vrcholu trvalé udržitelnosti v žebříčku zdravotnických společností v indexech Dow Jones

  Společnost Roche byla vyhlášena lídrem v trvalé udržitelnosti již devátým rokem v řadě. Trvalá udržitelnost je nedílnou součástí strategie společnosti. Společnost si vede zvlášť dobře v oblasti nákladů na zdravotní péči, etických marketingových postupů a strategie v oblasti klimatu.

 • Když na barvě záleží

  Moč a její barva je téma, o kterém se nemluví. Ale mělo by. Tělní tekutina, která provází každého z nás, každý den, od útlého dětství až po stáří, nám totiž může poskytnout důležité informace o našem zdravotním stavu. Změna barvy moči může být průvodním jevem různých onemocnění, a to dokonce i rakoviny močového měchýře, která je devátým nejčastějším nádorovým onemocněním na světě[1]. I proto vznikl projekt „Když na barvě záleží…“, jehož cílem je upozornit na často opomíjený, ale důležitý lidský orgán – močový měchýř – a s ním spojené zdravotní problémy a možnosti jejich časné diagnostiky. Partnery projektu „Když na barvě záleží…“ jsou společnosti ROCHE, RegioJet, EUC Laboratoře a Dialog Jessenius.

 • Společnost Roche prodala léčivý přípravek Xenical® společnosti Chelapharm

  Na základě globálních strategických postupů společnost Roche prodala léčivý přípravek Xenical® společnosti Chelapharm Arzneimittel GmbH, která se stala novým vlastníkem registrace přípravku Xenical®, a to s účinností od 2. května 2017. Do 31. května 2017 zůstává Roche stále distributorem tohoto léčivého přípravku a od 1. června 2017 bude již distribuci zajišťovat Chelapharm Arzneimittel GmbH. Léčivý přípravek Xenical® tedy zůstává stále dostupný na českém trhu.

Více