Tiskové zprávy

 • Roztroušená skleróza omezuje osobní život 96 % nemocných

  Přerušení nervových spojení, ke kterému při roztroušené skleróze (RS) dochází, má dopady také na duševní, ekonomický a společenský život lidí s RS a jejich blízkých. Společnost Roche iniciovala průzkum „MS MindSet Survey“, který shromáždil data od 3478 účastníků. Cílem studie bylo zjistit, jaké překážky brání lidem s RS v tom, aby měli kontrolu nad svým životem, a jak je nepředvídatelnost příznaků RS ovlivňuje v každodenním životě. Průzkum zjistil, že 96 % pacientů kvůli symptomům RS nebo vzplanutí onemocnění zmeškalo aktivity, jako jsou svatby, narozeninové oslavy nebo dovolené, 44 % si nevytváří dlouhodobé plány, protože nedokáže předpovědět, jak se bude cítit a 43 % nemocných kvůli nepředvídatelnosti RS omezuje své společenské závazky.1

 • Informace o zrušení registrace léčivých přípravků Madopar HBS a Madopar 62,5

  Na základě rozhodnutí vedení firmy Roche s.r.o. bylo požádáno o zrušení registrace léčivých přípravků Madopar HBS a Madopar 62,5 v České republice. Rozhodnutí o zrušení registrace vydané Státním ústavem pro kontrolu léčiv nabylo právní moci dne 11. 5. 2018 a tyto dva léčivé přípravky nejsou nadále v ČR registrovány/distribuovány.

 • Společnost Roche prodala léčivé přípravky Bondronat a Bonviva

  Společnost Roche prodala léčivé přípravky Bondronat a Bonviva společnosti Atnahs Pharma UK Limited, Basildon, Velká Británie

  Na základě globálních strategických postupů prodala společnost Roche léčivé přípravky Bondronat a Bonviva společnosti Atnahs Pharma UK Limited, Basildon, Velká Británie, která se stala novým držitelem rozhodnutí o registraci těchto dvou přípravků, a to s účinností od 4. dubna 2018. Oba léčivé přípravky zůstávají nadále dostupné na českém trhu. 

 • Osvěta mění vnímání hemofilie: Kvůli řadě mýtů a stigmatizaci má onemocnění značný vliv na psychiku

  Na den 17. dubna připadá již tradičně Světový den hemofilie. Iniciativa si klade za cíl zlepšit informovanost veřejnosti o vrozené poruše srážlivosti krve, o které se traduje mnoho nepravd, a z nich pramení i nesprávné pochopení této nemoci veřejností.

 • Silné pacientské příběhy ovládnou portál MojeMedicina.cz

  Portál MojeMedicina.cz připravil pro své návštěvníky nový původní filmový cyklus pacientských příběhů. Ve filmové sérii zazní emotivní vyprávění lidí, kteří mají osobní zkušenost s bojem proti závažnému onemocnění. Na základě skutečných lidských příběhů se dozvíte, jak je lékařem sdělována a pacientem přijímána nepříznivá diagnóza, jak může vážná nemoc ovlivnit nejen samotného pacienta, ale i jeho rodinu a nejbližší okolí a jaký přístup zvolit, aby šance na dlouhodobé přežití byla co největší.

Více